Üyelik Girişi
Site Menüsü

Tıbbi kanser Tedavisinin Sonuçları

 

KANSERDEN ÖLÜM ORANLARI:

Sağlık Bakanımız Recep Akdağ ve Uluslararası Kanser Araştırmaları Kurumu (IARC ) Başkanı Peter Boyle\'ın bir konuşmasını gönderiyorum. Yayınlarsanız sevinirim. Ulusal Kanser Haftası dolayısıyla konuşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, insan yaşamını tehdit eden hastalıkların başında kanserin geldiğini dile getirdi. Akdağ , 2030 yılında tüm dünyada 20 milyon yeni kanser hastasının ortaya çıkmasının, 12 milyon kişinin bu hastalık nedeniyle yaşamını yitirmesinin ve ölüm nedenleri arasında kanserin ilk sıraya yerleşmesinin beklendiğini kaydetti. Akdağ , bu artışın en önemli nedenlerini, yaşam süresinin uzaması, sigara tüketiminin artması, beslenme ve yaşam alışkanları olarak sıraladı. Boyle, 2005 yılı verilerine göre, dünyada 11 milyon yeni kanser vakası belirlendiğini, 7 milyon kişinin kanserden yaşamını yitirdiğini söyledi. Dikkatlice baktığmızda dünyada kanser hastalarının ölüm oranı %60\'dır.

Amerikan Holistik Tıp Derneği (AHMA) tarafından da onaylanmış

KLASİK TIBBIN SIK GÖRÜLEN KANSERLERDE UYGULADIĞI

TEDAVİ BİÇİMLERİNİN SONUÇLARI

Akciğer Kanseri: Ameliyat, Radyoterapi ve Kemoterapi uygulanır. Başarı oranı zayıftır. Akciğer Kanseri teşhis edildiğinde genellikle çok ilerlediği için tedavide pek başarı şansı yoktur.

Meme Kanseri: Ameliyat, Radyoterapi ve Kemoterapi uygulanır. Erken Teşhis edilirse hastanın kurtulma şansı %100\'dür. Çevre dokulara ve lenflere yayılmış ise iyileşme şansı belirsizdir. 

Gırtlak Kanseri: Ameliyat, Radyoterapi, Kemoterapi uygulanır. Erken tehşih edilmişse, Hastaların  uzun yaşama şansları yüksektir.   

Mide Kanseri: Ameliyat, Radyoterapi, Kemoterapi: Erken teşhis edilemediğinden tedavi şansı zayıftır.

Karaciğer Kanseri: Erken teşhis edilmiş ve tümör küçükse, hastanın yaşama şansı yüksektir. Karaciğerin, üçte ikisi alınsa bile kendisini yenileyebilir.

Pankreas Kanseri: Ameliyat, Radyoterapi, Kemoterapi uygulanır. Başarı oranı çok zayıftır.

Safra Kesesi Kanseri: Ameliyat, Kemoterapi uygulanır. Erken teşhis edilse bile hastanın yaşama şansı belirsizdir.

Kolon Kanseri: Ameliyat, Kemoterapi: Erken teşhis edilse bile hastanın yaşama sanşı belirsizdir.

    

Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Saat