Üyelik Girişi
Site Menüsü

meme kanseri

 

1-) Benim teyzem yaklaşık 10 sene önce meme kanseri olmuştu. Kemoterapi uygulanmıştı ve ameliyatla sadece tümörlü bölge alınmıştı. Ardından iyileşme sürecine girdi ve bu 10 sene içerisinde bir sağlık problemi olmadan hayatına devam etti. Her sene doktoruna düzeni olarak kontrol amaçlı göründü. Ancak sadece 2008 yılındaki kontrolde doktoru her sene radyasyon almasının da sakıncalı olduğu düşüncesiyle kemik sintigrafisini önermedi. Daha önceki yıllarda hep normal bulgular vardı, fakat yaklaşık 1 hafta önceki kemik sintigrafisi sonucunda kemik metastazı ortaya çıktı. Diğer iç organları temiz ancak daha net bir sonuç için bu hafta içinde PET taraması istendi.

2-) Eşim, meme kanserine yakalandı 4 yıl evvel iki göğsü birden alındı.6 kür kemoterapi aldı.radyo terapiye gerek yok denildi.daha sonra akciğere metaztas yaptı.şimdi ise boyun ve sırt bölgelerinde kemiklere şıçradı.şu an kemik güçlendirici bir ilaç veriliyor fakat eşimin ağrılarında her hangi bir azalma olmuyor.

3-) merhaba ben 6ay önce meme kanseri teşisiyle ameliyat oldum kemoterapi bitti ışın başlanacak meme protezi ameliyat sırasında takıldı agrılarımçok kendimi yorgun hissediyorum agrılarımın protesten kaynaklandıgını düşünüyorum kemik sintikgrafi oldum sonuç temiz.

4-) Eşime 2005 yılında meme ca teşhisi konuldu. Bir ay sonra sol meme üst kadranda bulunan kitleye koruyucu müdahale yapıldı. Pataloji raporları, bir adet lenf noduna tutulum olduğunu, tümör hücrelerinin Cerb(+++) olduğunu, bu da hastalıkla mücadelenin oldukça çetin geçeceğini gösteriyordu.Sonrasında kemoterapi ve radyoterapi uygulamaları. İlk sene herşey iyi gibi gözükürken, bir sene sonra sol köprücük kemiğinin altında oluşan metastaz, karaciğer ve akciğer de kıpırdanmalar hastalığın korkunç yüzünü gösterdi.Karaciğer ve köprücük kemiğinin altındaki bölgeye ASM'de cyberknife uygulandı. Bu arada kemoterapi devam ediyordu. Çekilen PETCT ler, karaciğerdeki oluşumun gerilediğini, köprücük kemiği altındaki kitlenin tutulumunun çok azaldığını gösteriyordu.Ancak bir süre sonra köprücük kemiğinin altında hastalık tekrarladı. Yapılan ışn tedavisi de sol kolunun felç olmasına neden oldu. Çünkü ışın, bölgedeki sinirleri tahrip etmişti. Halen kemoterapiye devam ediyoruz. Lapatinib etken maddeli TYKERB ve XELODA kullanıyoruz. Ancak hali hazırda oldukça kilo kaybı ve iştahsızlık, halsizlik var. Sol kolu ile ağrı ile mücadelemiz de cabası. Bu konuda da tedavi alıyoruz.Tabi bu tedavide, kulanılan ilaçların etkisiyle uyku yapıyor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Onkoloğumuz da, alternatif tıp tedavisine olumsuz bakıyor. Bunun, alınan ilaçların müspet etkilerini engelleyeceğini söylüyor. Zira, Kantaron, devedikeni, Zakkum,..vs. gibi alternatif madedelerin yararlı olduğu bilindiği halde neden tüm kanser türlerinde etkin bir ilacın hala bu maddelerden istifade ederek ve Uluslararası Kanser Birliği tarafından onaylanarak icat edilmediğini soruyor. Ne yapacağımı, kime inanacağımı, nasıl mücadele edeceğimi şaşırdım

5-) Eşim 3 yıl önce meme kanserine yakalandı. Ameliyatın ardından kemoterapi ve radyoterapi gördü. Tümör yaklaşık 6 ay önce akciğere metastaz yaptı. Tekrar ameliyat oldu. Hastanede yatarken tüberküloz mikrobu kaptığı için önce bu hastalık tedavi edildi. 2 ay sonra tekrar kemoterapiye başlandı. Tümör, birinci kemoterapiden sonra karaciğere, ikinci kemoterapiden sonra da kemiğe sıçradı

6-) Anneme 4 ay evvel meme kanseri teşhisi kondu, ve sağ memesi ve kol altına kadar tüm lenfleri cerrahi operasyonla temizlendi. Ardından standart kemoterapi tedavisi başladı. Kemoterapi öncesi çekilen PET-CT de hemen sağ gögüs altındaki lenfoidde de bir timör olduğu tespit edildi. Patolajik örnek alınıp, durumun metastaz olduğuna karar verildi. Şu ana 5 kür kemoterapialdı, 21 gün ara ile.
İlk 3 kür sonrası tekrar PET-CT çekildi, lenf nodundaki timörde bir büyüme ya da küçülme olmadığı için ilaçları değiştirildi.

7-) bizim sorunumuz 51 yaşında annemin meme kanseri olduğudur ilk olarak bundan on yıl once bu hastalığa yakalandı ozaman sol göğsü alındı ve ilac tedavisi uygulanmadı ondan sonra hic bir sorun olmadan yaşadı .
gecen yıl sol ğöğsünün üstünde şişlik oluştu ve sol kolda dayanılmaz ağrılar araştırıldı ve kanser olduğu anlaşıldı antalyada 3 bölgeden ışın tedavisi gördü bu bölgeler sol kol eklem ve teniz topu büyüklüğü rahim bölgesi eklem kemikleri pinpon topu büyüklüğünde enson ise sol ayağında diz üstü 2 cm olarak tespit edildi 3 boyutlu emarda gözüken belirtiler di ışın dan sonra iyi olduğunu ağrılarının cok azaldığını söyledi doktor kemoterapi önerdi konyada başladık 1 cisi cok kötü gecti ağrıları azdı bulantı sac dökülmesi hebsinni yaşadı diğer 2.3 te ise fazla etki olmadı sonra doktor ilacı değiştirdi iyi olmadığını ve ilerleme olduğunu söyledi ve ilac değiştirdi bu ilacta ciğerlerde su taplamaya başladı yani doktor birşey soylemiyor ama pek iyi olmadığını söylüyor annem isi ilac tan 10 gün sonra iyi oluyor ağrıları azalıyor yeme icme düzeliyor geziyor konuşuyor sanki hasta değil gibi biraz ağrı olduğunu söylüyor

8-) Anneme bundan 9 sene önce meme kanseri teşhisi kondu ameliyat oldu göğsü alınmadı ve tedavi süreci başladı herşey ii giderken hastalık karaciğerinde belirdi içindeki tümörlerin ne kadar boyutta olduğunu şu an bilmiyorum daha sonra tedavisi yine yapıldı radyoterapi ile kemoterapi yapıldı aradan 2,5 sene geçti karaciğerinde herhangi bir büyüme yoktu ama yine hastalık başladı bu sefer kafasında çıktı bundan 6 ay önce 6 aylık süre içinde ışına girebildi ilaç tedavisi alamadı kanının düşük olmasından dolayı ilaç tedavisi alamıyor

Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Saat