Üyelik Girişi
Site Menüsü

Rahim - Rahim Ağzı ve Yumurtalık Kanseri

 

RAHİM AĞZI KANSERİNDE YAŞAMA ORANLARI:

Bir ilaç firmasının Rahim Ağzı Kanseri ile ilgili bir açıklaması da şöyle:

Rahim ağzı kanseri yılda 500.000 vaka ve yaklaşık % 50 ölüm oranı (230.000 ölüm vakası) ile dünya üzerinde kadınlarda ikinci en çok görülen kötü huylu tümördür2. Son yıllarda tıp dünyasında ana gündem maddelerinden biri olan Human Papilloma Virüs (HPV) ise, rahim ağzı kanserinde etken olarak tanımlanmıştır. Yüksek risk oluşturan HPV türlerine karşı potansiyel aşılar tüm dünyada klinik deneyler aşamasındadır ve insan için ilk klinik aşı deneyleri 1990'ların sonlarında başlamıştır3.
Merck & Co., Inc.; Amerika'da Human Papilloma Virus (rahim ağzı kanseri) aşısının geliştirilmesi ile ilgili çalışmalarını Merck Araştırma Laboratuvarları'nda (Merck Research Laboratories)

RAHİM 

RAHİM AĞZI VE 

YUMURTALIK KANSERİ İLE İLGİLİ GELEN

MAİLLER: 

1-) s.a ilhan bey ben almanyada yasayan sakin demeyinki siz almanyadasiniz sanslisiniz tedavileriniz daha iyi oluyordur.Hayir hic sanildigi gibi deyil bana ne yanlisliklar yaptilar burda hastaligima yazsam yer almaz,sayin ilhan bey ben iki defa farkli organlarimda bu kötü hastaliktan cikti defalarca hastanelerde yatim aleliyatlar ama kurtulamadim simdide doktor yanlisindan ameliyata hortumu cekerlerken koltuk altimdan oraya bulastirmislar simdi yine ameliyat alabildiklerini temzlemisler ve radyoterapi yapiyorlar ve sidedli sancim var o bögede verdikleri ilaclar hic fayda etmiyor geceleri sancilardan uyuyamiyorum kivraniyorum internette sizin sayfanizi gördüm ve allaha siginip sizden bilgiler bekliyorum annenizin basina gelenide okudum allah ne kadar büyüktür insallah sizde bana bir sebeb olursunuz.Daha yazacak cok sikintim var ama yer sigmaz allah cikardi sizi dualarimin sonucu diye düsüsnüyorum
kanserin biri 4 sene önce rahimden cikti tamamen alindi,ikinciside akcigerimden bir parcasi alindi ve 34 grey radyo terapi yapildi,simdide doktorun hatasindan koltuk altinda cikti onada 28 grey verecekler bilginize sunuyorum.

Not: Bu hasta için Almanya'ya Kantaron Otu, İlhan Demir yağı ve diğer yağları gönderdik. Ayrıca bazı vitamin ve minerallerin listesini verdik. Hasta'nın bir hafta gibi kısa bir sürede ağrıları neredeyse tamamen geçti. Zaman zaman hemen girip çıkan ve iğne batması şeklinde bir ağrısının kaldığını söylüyor. Bu ağrı sadece 1-2 saniye sürüyor. Hasta şu anda rahatlıkla gezebiliyor ve normal hayatına devam ediyor. Ağustos ayı içerisinde yapılacak tetkiklerde ise durumu daha da netleşecek. 

2-) Annem 46 yaşında ve rahim kanseri 1,5sene önce iki kez ameliyat oldu patoloji sonucu kanser olduğu anlasıldı.2 kür kemoterapi verildi Ama bu kemoterapi sonucun alt ıslatma kısmı felc ve surekli kusma gıbı sorunlar ortaya cıktı.bınde bır gorulen bırseymıs.Neyseki tomografıler temız cıktı .Ama gectıgımız ekım ayında cekılen tomografılerde mıde uzerınde ve derı alttında kıstler olusmus.Ameliyat doktoru kemoterapi veya radyoterapinin bır ıse yarayamacagını ameliyatında riskli oldugunu soledı..Ne yapacagımı bılmıyorum

3-) Annem yumurtalık kanseri 2 yıl önce ameliyat oldu ve standart kemoterapi gördü doktorlar bundan 7 ay öncede hastalık karın duvarına sıçramış dediler. 3 çeşit ilaçla toplam 9 seanskemoterapi aldı ancak ca 125 değeri 330 dan ancak 150 ye düştü ilaçlar tam tesir vermiyor diyor doktor. Annemin fiziksel sağlık olarak maşaallah turp gibi ancak bu bizim moralimizi çok bozmakta.  Kemoterapi bence bi öbek pislikdir ancak yapacak da daha mantıklı bir şey yok ne yazık ki?

4-) Annem 57 yaşında bir sene önce YUMURTALIK KANSERİ(evre 3/C)teşhisi kondu.2 ameliyat geçirdi yumurtalıkları ve rahimi alındı.9 kemoterapi gördü.Tedavisi bittikten 10 ay sonra hastalık nüks etti(CA 125 Değeri 370 olmuş)başka bir organa sıçrama olmadığını doktorumuz belirtti hastalık aynı yerden tekrarlamış (karında sıvı birikmesi olmuş),tekrar kemoterapiye başlandı.Annem 3 .kür kemoterapiyi aldı.(ca 125 değeri normale döndü)geriye 3 kür daha kaldı. kemoterapi ile annemin bağışıklık sistemi iyice çöktü,gözümüzün önünde onun acı çektiğini görmek sizde bilirsiniz hastamızı ve bizi çok yıpratıyor Annem sürekli kemoterapiye ne zamana kadar dayanacak!.kemoterapi ile sizin verdiğiniz ilaçları alsak birdaha nüks etmesini önleyebilirmiyiz?

5-) İlk ameliyatımı özel …. millet hastanesinde Dr. ..... Hanım tarafından oldum. Ameliyatımda rahmim ve sağ yumurtalığım alındı. Ameliyat sonrası raporumun iyi gelmemesi üzerine …… devlet hastanesine kadın doğum uzmanı ..........hanım’a sevk etti. Kontolüm sonrasında hastanede 29 gün yattıktan sonra 2. ameliyata alındım. 2. ameliyatımda sol yumurtalığımı aldılar. Ameliyattan 40 gün sonra .......... hastanesinde 6 seans kemoterapi alacağımı söylediler. 21 günde 1 gün alarak tedavime başladım. Tedavim bittikten sonra sonuçları alarak 25 günlük radyoterapi uygulanacağını söylediler. Radyoterapiyi almaya başladım ve radyoterapim 35 gün olarak verildi. Doktorumun izinde olması sebebi ile 10 gün fazladan radyoterapi uygulandı. Bu görmüş olduğum tedavi süresi boyunca kanamam devam etti. Tedavilerim bitmesi ile rapor sonuçlarımı beklediğim dönemlerde şikayetlerim devam etti. Ve şikayetlerim üzerine Özel …… Hastanesi Kadın doğum Uzmanı Dr. ........ beye gittim. Beni 25.11.2006 tarihi akşamı kontrol ederek 26.11.2006 sabahı ameliyata alacağını söyledi. Ameliyatımın başarılı geçtiğini sonuçları beklememiz gerektiğini söylediler. Pataloji sonuçumun sonucu iyi gelmediği için beni …….hastanesi onkoloji bölümüne sevk ettiler. Kemoterapi alacağımı söylediler. Tedavime 15 gün geçikmeli olarak başladım. Alacağım kemoterapim 4 seansta ve 21 günde 1 olarak 3 gün boyunca hastanede yatarak almam gerektiğini söylediler. İlk kemoterapimi aldıktan sonra sizinle irtibata geçtim. 3 ameliyat geçirmeme, 6 seans kemoterapi ve 35 günlük radyoterapi görmeme rağmen kanamam hala devam ediyordu. Sizinle görüştüğümüzde durumumu kısaca anlattım. 6-) Eşim 2007 yılında over ce ( yumurtalık )kanseri teşhisi dolayıdıyla ameliyat olsu .Temiz alınmadığından 6 kür kemoterapi aldı . Şimdi karın bağırsak karaciğer bölgesinde kitle beyninde metazdas var .Ocağın 8 de ameliyat oldu . 1 kür kemotarapi aldı .Eşim iştasız bir şey yemiyor. Şuan hastanede seron tedavisi uygulamıyor.
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Saat