Üyelik Girişi
Site Menüsü

Kolon - kalın bağırsak kanseri

 

1-) 37 yaşında eşim kalın bagırsak kanseri karacigere sıçradı.4tane metaztaz var ameliyat şansı yok öylesine kemoterapi aldırıyorum.

2-) Babam 2008 yılında kolon kanseri teşhisiyle radyoterapi aldıktan sonra ameliyat oldu.Ameliyat öncesi ve sonrası çekilen Tomografilerinde metastaz görülmemesine ragmen ameliyat sonrası aldığı kemoterapi sonrası çekilen BT'sinde metastaz görüldü.En büyügü böbrek üstü bezinde ve 10cm büyüklüğünde olan aktif tümörler için agresif bir kemoterapi yapıldı.Enson geçen hafta çekilen tomografisinde böbreküstü bezindeki tümörde 2cm lik bir küçülme tespit edildi ve tekrar kemoterapiye karar verildi.

3-) ben 34 yasındayım 2007 aralık ayı sonunda rahatsızlanıp hastaneye yattım k.barsakta kitle görüldü ve ameliyat olmama karar verildi ameliyattan sonra 15 cm barsaktan alındıgını ve kemoterapi görmem gerektigi söylendi.sonuclarım temiz cıktı ve doktorum port takılmasını tavsiye ederek 12 kür koruyucu tedavi yapacagını söyledi tedavim agustos 7 de bitti yaptırdıgımız tahlilde ca-lar yüksek cıktı cea-h93.19--ca19-9--h99.95 ve doktorum benden tomografi istedi suan kolostomi torbasıyla yasıyorum tedaviden sonra tekrar ameliyat olup barsak iceri alınıp kapatılacak.

4-) Abim kolon kanseri (sigmoid kolon ca + karsinomatozis peritonei + kemik metastazı). 10 kür kemoterapi aldı, ilk ilaçtan fayda görülmediği gibi, değişen 2. ilaçtan da hiçbir fayda göremedik. Şimdi Sağlık Bakanlığı’ndan onay bekleyerek ulaştığımız yeni ilacı ( Cetuximab (Erbitux ) ) alıcak, eski ilaçlarından biri eşliğinde. CEA’lar çok fazla yükseldi son 3 kürde. Ayrıca, karın ağrıları acıları dayanılmaz oldu (sanırım karın duvarlarındaki yayılma kaynaklı). Artık yatamaz oldu acılardan. Karnında çok fazla gerginlik var, çok sert. Doktorumuz her ne kadar, tomografilerde ve muayenelerinde su toplaması olduğunu düşünmese de, biz olduğunu tahmin ediyoruz.. Çünkü gerginlik çok rahatsız ediyor. Sindirim sistemi de çökmüş durumda olucak ki, hiçbir şekilde gaz çıkarma durumu olmuyor. Büyük abdeste lavman zoruyla çıkabiliyor. İdrar yaptığında da, mesane kısmında sızlamalar oluyor aşırı derecede. Tomografiyle toraks çektirdik yakın zaman içinde, herhangi bir yeni metastaza rastlanmadı. Karsinomatozis peritonei’de ilerleme var görülüyor. Bir de kalın bağırsak kenarlarında mezenterik değişikliklere rastlanmış.
8’Temmuz’da kemoterapisi var. Bu ağrıların üzerine bir de kemoterapinin yan etkileri abimi ne hale sokar düşünmek istemiyorum hiç.

5-) nişanlım 31 yaşında ve kolon kanseri teşhisi kondu ameliyat oldu ve amleiiyattan sonra yapılan tahlillerde böbreğine pankreasa ve ince bağırsğa sıçradığını ve 8-18 ay arasında ömrü kaldığını söylediler sizce kurtulma ihtimali yokmudur

6-) babam kolon ca ve artık tıbben yapılacak birşey yok..2 kür kt.gördü ve şuan ölümle savaşıyor...şuan gözyaşı döküyorum ama ne fayda..kt.babamı mahvetti.kantarona başlayalım dedik ama su bile içemiyor :,( onu nasıl içsin.serum veriliyor ama onuda kusuyor.en büyük hatamız doktoruna güvenmek oldu.yatağa düştüğü halde kt.ye devam dedi.85 kg.dan 55 kg.ya düştü.çok üzüntülüyüz ..allah bu hastalığı kimseye göstermesin.allah insaflı doktorlarla karşılaştırsın..

7-)

Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Saat