Üyelik Girişi
Site Menüsü

Nazofarenks Kanseri

 

1- babam nazofarinks ca. tanısıyla takip ediliyor. 1,5 yıldır iyi gidiyordu kontroller ama son kontrollerde boynundaki lenf bezlerinde ve nazofarinkste tekrarladığını öğrenince beynimizden vurulmuşa döndük.

2-)  babam 63 yaşında.nazofarenks teşhisi ile kemoterapi ve radyoterapi aldı.hastalığı beyin altındaki kemik tabakasının altında tekrar nüksetti ve ikinci tedaviyi aldı.nisan 2008 de ikinci tedavi bitti.doktorumuz kanserin tamamen yok edilemediğini sadece o bölgeye hapsedildiğini söyledi.radyoterapi etkisi ile duyma ve çeneyi hareket ettirebilme imkanını yitirdi.şimdi yemek yemekte çok zorlanıyor.çünkü çene çok az açılıyor.sanırım bundan sonraki tek yapılacak işlem gastrostomi olacak.

3-)  Eşim 45 yaşında. Nazofarenks kanseri teşhisiyle tedavi görüyor. Tedavi süresince haftada 1 kez kemoterapi, toplam 35 kez de radyoterapi alacak. Tedaviye bağlı yutkunmada problem, boğazda tahriş, ses kısıklığı gibi şikayetler yaşıyor. Bu yan etkiler düzelecek mi? Nazofarenksin sık nüks eden bir tümör olduğunu duydum. Doğru mu?

Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Saat