Üyelik Girişi
Site Menüsü

böbrek ve böbrek üstü bezi kanseri

 

1-) benim esim28 yasinda 2 sene önce böbreginden amaliyat oldu böbregin icinde tümör cikti ve bu tümör cok agrasip ve kötü huylu amalyitantan 2 hafta sonra cok büyüdü 8 semoterapi gördü sonra kalan tümörü amalyita edip aldilar sonra 6 hafta isin tedavisi gördü tedavi bitti 1ay sonra kontrole gitti bu kez de akcigerlerinde gördüler birde böbregini amaliyat etmislerdi orada da geri cikti simdi ise semoterapi göremiyor etkisi olmaz diye. simdi yeni bi ilac denediler. 2kere verdiler buda ise yarmadi sonucu kötüye gidiyor simdide en son olarak hap vercekler oda etkisini göstermezse baska yapcaklari bisey yokmus.

2-) şuan annem hasta ve yatıyor. Annem bu hastalıkla geçen sene tanıştı ve geçen yaz temmuz ayında Ankara da kemoterapi görene kadar bu kadar çok kötü değildi. Şimdi annemi gördüm ve aynı sizinde dediğiniz gibi sürekli sırt ağrısı ve kolları ağrıyor sürekli inliyor tabiri caiz ise. Sizin bu konuda ne kadar tecrübeli ve ne kadar çok araştırma yaptığınızı tanıdıklar tarafından bana anlatıldı. Fazla uzatarak sizin değerli zamanınızı almak istemiyorum.  Annemin durumu yukarda belirtğim gibi geçen sene eylül ayı gibi çıktı ortaya önce böbrek dediler sonra ilerleyen zamanda akciğere geçmiş. Bu durumu geçen nisan ayına kadar sürdü ve kendini biraz iyi hissedince kendisini Kazakistana yanımıza götürdük. Kayseride muane olduğu doktorun tavsiyesi üzerine Kırgızistanda bir doktorun adını verdi ve annemi ona muane ettirdik güzel muane etti ve anneme 2 lirtre olacak şekilde balla ot karışımı bi ilaç verdi kendi yaptıkları ama annem bunu kullanamadan Ankara da Hacetepe Hastanesinde kemoterapiye başlayınca hiç kullanamadı. Şuan an annemi görüyorum yani yaklaşık 5 ay sonra annem tamamen erimiş durumda ve hareket etmekte zorlanıyor bu kanser yüzünden herhalde tamamen bütün vücüdüna yayılmış.

3-) Babama 1.5 ay önce ...... onkoloji hastanesi doktorlarından mutlu bey tarafından böbrek kanseri teşhisi kondu.karaciğerinde ve karın içinde lezyonlarda olduğunu söyledi (yayılma eğilimli)doktorumuz önce erken teşhis olduğunu ve kesinlikle korkmamamızı söyleyerek 2-3 ay içersinde tamammen iyileşeceğini söyledi.omuzuna deri altına bir alet takılarak 80 küsür karışımın olduğu doktorun tabiriyle bomba taktı. bunun yanında da kahveye benzeyen kutularda vitamin verdi.(nescafeye benziyor). daha sonra babamın safra kesesinde iltihapta olduğu ortaya çıktı ve iltihabı dışarı akıtmak için operasyon geçirdi. şuan torba hala takık ve birkaç gün daha duracakmış.buarada safra kesesi iyileşmeden tedaviye devam edemediklerini söylüyorlar.asıl ilginç olan dün yaşandı. daha önce erken teşhis diyen ve kesinlikle kurtaracağını söyleyen doktor çok olumsuz konuşmaya başlayarak daha önceki söylediklerini inkar etmeye beşladı. bunu başkalarınada yapmış.

4-) ilk başta tüm hastalara ve yakınlarına geçmiş olsun der allah tan acil şifalar dilerim.Babam 2005 aralık ayında böbrek kanserinden dolayı ameliyat oldu ve böbreğinin teki alındı.ameliyat sonrası kemoterapi görmedi.fakat imnoterapi diye bir tedavi gördü. bu tedaviye 1 ay zor dayandı ve kesmek zorunda kaldık.yürüyemeyecek ve hiç bir şey yiyemeyecek duruma geldi.tedaviyi bıraktıktan sonra kendini topladı.fakat 4 ay sonra ne yazıkki beyne metastaz yaptıgını öğrendik ve babam beyin ameliyatı oldu.ameliyat sonrası kemoterapi veya radya terapi almasını istemedik zaten doktorumda arkadaşımız olduğu icin bunları bize vermedi.

Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Saat