Üyelik Girişi
Site Menüsü

Lenfoma

 

1-) Benim Kardeşim Ankara .......... hastanesinde Lenfomen tedavisi görüyor. ben 3 kez kök hücre verdim sonuncusu 11.02.2008 tarihinde sekiz gün oldu henüz değerlerinde herhangi bir yükselme olmadı kendisi yıkılmak üzere bütün umutlarını kaybetmek üzere ben balıkesirde yaşıyorum buradan moralini nekadar yükseltmeye çalışsamda olmuyor.

2-) Babam 65 yaşında ve bundan 3 yıl kadar önce lenfoma teşhisi ile çeşitli dozlarda toplam 12 kez kemoterapi ve bunun yanısıra radyoterapi tedavisi aldı. Kendisinin şu anda fiziksel olarak hiçbir şikayeti yok. Tedavi süresince de olmadı. Ancak yapılan mutat kontrollerinde hastalığının akcigere sıçradığı bu nedenle yeniden kemoterapi tedavisi olması gerektiği yönünde doktorunun(doktorların) bize açıklaması oldu. Şimdi verilecek kemoterapi dozu daha yüksek olacakmış ve bir takım yan etkilerine hazırlıklı olun diye doktorumuz uyarıda bulundu. Ben bir evlat olarak iç dünyamda çok huzursuzum. Zira son derece sağlıklı görünen bir insanı ellerimle tekrar doktora götürüp sağlıklıksız , güçsüz, halsiz, sayamayacağımız kadar çok vb. bir insan olarak dönmesini istemiyorum. Bu vicdan azabı beni yiyip bitiriyor. Doktoru hastalığının tedavisi olduğunu söylüyor, fakat benim artık hiç inancım kalmadı. Ama bunu babamada söyleyemiyorum. İçimden sürekli "gitme baba kemoterapi tedavisi olma" diye haykırıyorum ama bu sözleri babama sesli söyleyemiyorum. Çünkü kemoterapiylede olsa tedavisi olan bir hastalığa "hayır kemoterapi yaptırmıyoruz demek" vicdani sorumluğu daha da artırıyor. Anlayacağız büyük bir ikilemdeyim ne yapacağı şaşırdım. Başka hiç bir çare bulamazsam evet kemoterapi tedavisi olacak.

3-) bir yakınım lenf kanseri.ilk ameliyatı koltuk altındandı,diğeri kasıktandı yumurtalık alındı.şuanda diğer koltuk altında görünüyo.bize hastalık için yardım eder misiniz?ne gibi vitamin destek ilaçları kullanabiliriz?hastalık için yardım edin lütfen...hastamız erkek ve 50 yaşında.

4-) Ablamın Diffuse Large B-Cell lenfoması var. 2006'da CHOP+R tedavisi ile tam remisyondayken 2007'de nüks etti, Haziran'da kök hücre tedavisi yapılmasına rağmen bu ay tekrar nüks ettiğini öğrendik. Şimdi yeniden kemoterapi ve radioimmune terapi uygulanacak.

5-) arkadaşıma dört yıl önce omuzunda çıkan bezelerden dolayı lenf kanseri teşhisi konulmuştu ve kemotrapiyle hastalık geçmişti! kontrollerini aksatmadan yaptırdığı halde iki hafta içinde kalça kemiğine kadar işleyen,ğöğsünde ve karnının bazı bölgelerinde görünen 3. evrede olan bi kanser hastası oldu yeniden.şu anda hastanede yatıyor ve kemoterapiye başladı yirmi bir yaşında ve erkek.ne yapabileceğimizi bilmiyoruz

6-) Ben babamı 15 Aralıkda lenfoma türü bir kanserden kaybeettim..önce ameliyat ettiler.tükrük bezinin birini aldılar.sonra ışın.ve en son kemoterapi uygulamaya başladılar kemoterapi 4 seansı alamadan vefat etti babam.yani babam mahvoldu diyebilirim işını ve kemoyu aldırdıgımıza pişman olduk ama doktorlar ne dediyse gittik ve yaptık.kemo ilaçlarını bilmiyom ama bir poşette vuruyorlardı işik görmüyodu nasıl ilaçsa..babam bu tedavilere nisanda başladı aralıkta kaybettik.daha önce boyun bölgesindeki hastalıgı heryerine cigerine kadar inmişti.birde şişman ve boylu adamdı cok zayıfladı tanınamayacak hale geldi ..

Ben kendi adıma söylüyorum pişman olduk ışın ve kemo tedavisini kabul ettigimize. hiç olmassa yiyerek ölürdü, sanki ölümünü hızlandırdı. Doktorların umrunda degil hiç bir şeyy.sormadılar bile babamı tlf acıp ne oldu diye.deneme tahtası gibiydi..

7-) Babama kronik lenfositik lenfoma teşhis koydular.Dokorlar şu aşamada herhangi bir tedavi uygulamanın dogru yararı olmayacağını ve zararı olabileceğini söylediler. Şu aşamada sadece lokositleri sürekli yükseliyor. Her ay bir tam kansayımı yapılarak gözlemleniyor. Lokositleri 100 binleri bulunca kemoterapi tarzında bir tedaviye başlanacağını söyledi doktorlar.Şu aşamda böyle boş olarak beklemek beni çok rahatsız ediyor.

Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Saat