Üyelik Girişi
Site Menüsü

rektum kanseri

 

1-) babam iki sene önce rektum ca teşhisi ile ameliyet edildi ameliyat sonrası 4 kür 5fu kemoterapi aldı daha sonra kemoterapi ile beraber 25 günlük radyoterapi aldı durumu iyiydi fakat kasıkta rektus kasında adenokarsinom metastası görüldü ve ve lokal bir operasyonla alındı.daha sonra xeloda kemaoterapisi uygulanırken tekrar 5 ay kadar sonra karaciğerden ameliyat oldu nisan 2007 haftalıjk kemoterapi uygulamasına geçildi sürerken tekrar rektus kasında kitle görüldü ve bu kitleden dolayı ameliyat oldu.

2-) babam bundan 4 sene önce rektum ca nedeniyle ameliyat oldu kemoterapi ve radyoterapiyle kısa bir tedavi gördü ve tamamen iyileşti denildi.bundan 1 ay önce kontroller sırasında karaciğer metastazı denildi küçük bir kitle tespit edildi .10 gün sonra kemoterapi başlıycak.ne yapmamız gerekir.

3-) Babam Rektum kanseri idi.. 2005 Ekimde kemoterapi ve radyoterapi almaya başladı. Ocak 2006'da ameliyat yapıldı.. Daha sonra Temmuz ayında kadar kemoterapi aldı.. Tam bitti derken, Şubat 2007'deki 2. kontrol de kanser hücreleri görüldü, ve Nisan ayı başında yapılan pet ct'de ise 12 cm'lik metastik kitle görüldü. Şu anda kemoterapi almakta. İyi yapıyormuyuz bilmiyorum ama kemoterapiyi bırakmak istemiyoruz..

4-)

Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Saat